Toptan Tütün Bayilik

Tütün işletmecisiyseniz ve sürekli olarak kaliteli tütün satmak istiyorsanız toptan tütün bayilik alırken mutlaka dikkatli olmanız gerekir.

Tütün kaliteli olduğu zaman her daim istenilen ve satılan bir üründür. Bunun için tütün satıcıları daima kaliteli tütünlere sahip olup müşterisinin beklentilerini karşılamak isterler. Tütünü iyi olan bir bayi her zaman kazanır ve tercih edilen olur. Bunun için işletmenizde kaliteli tütünlere yer vermeniz ve en güzel tütün nerenin bilmeniz gerekir.

Türkiye’de birçok şehirde tütün üretimi yapılıyor. Ancak her şehrin tütününün lezzeti birbirinin aynısı değildir. Kaliteli bir tütünden bahsedildiğinde ise ilk akla gelen Adıyaman ve Çelikhan olmuştur. Bu şehir ve ilçedeki tütünlerin kalitesi kendi sınırlarını aşarak Türkiye’nin en ücra noktasına ve İstanbul toptan tütüncüler pazarına kadar ulaşmayı başarmıştır. Bu nedenle bir tütün bayiliği almak isteyen kişi öncelikli olarak bu tütünlere yer vermek zorundadır.

Hepimiz dönem dönem farklı bayilerden tütün almak zorunda kalıyoruz. Ancak bir aldığımız tütün diğerini maalesef tutmaya biliyor. Bunun en önemli nedeni herkesin kaliteli adı altında ve gerçek tütün sattığını iddia etmesidir. Bu nedenle Adıyaman tütününü her bayide bulabilmek mümkün değildir. Adıyaman tütününden anlayan birisi içmeden rengine bakarak rahatlıkla anlayabilir. Çünkü bu toprakların iklim yapısı tutunun rengine de etki etmiştir. Zaten Adıyaman tütünü , Çelikhan tütününü farklı yapan güneşin tütünün üzerine nasıl düştüğü ve onu nasıl sararttığı ile alakalı bir durumdur.

Adıyaman tütünü hafif satıdır ve içimi en hafif tütün olarak bilinir. Ancak bu hafiflik tütünün sertliğini değil boğazı yakmayışıyla alakalıdır. Tütün her ne kadar sert olsa da boğazı yakmadığından dolayı rahat ve konforlu bir içim sunar.

Tütün alınırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi de saklama koşullarıdır. Yani bayiden aldığınız bir tütün kaliteli de olsa doğru koşullarda saklanmadığı sürece tadı bir süre sonrasında bozulacaktır. İyi bir tütün bayisi saklanması gereken koşullar hakkında bilgi sahibidir ve bunun için kilolarca aldığı tütünü rahatlıkla saklayabilir ve satışına devam edebilir.

Tütün paket halinde de satılabilir, kilo ile de burada tercih tamamen size kalmıştır. Ne kadar oranda tütün içiyorsanız bütçenize göre tercihinizi yapabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir