Paket Tütün Fiyatları

Tütün, sigara tiryakileri için önemli bir tercihtir. Ancak bazıları tutunu kilo ile bazıları da paket tercih eder. Paket tütün fiyatları ise seçilen markaya göre değişir.

Tütün paket halinde satılarak sarılıma hazır hale getirilebildiği gibi aynı zamanda sarılmış ve kullanılmaya hazır olarak da satılabilir. Elinde sarma makinesi olmayan ya da tutunu sarıp içmek yerine hazır olarak tercih eden kişiler paketlenmiş olarak satın alırlar ve bu sayede kendilerine de zaman kazandırmış olurlar. Sarma bir tütünün kilo ile alımıyla paket olarak alınması konusunda lezzet açısından hiçbir farkı yoktur. Ancak tütünün içimi kadar sarımı da önemlidir. Yani tütün miktarını kağıt içerisine fazla koymanız halinde ister istemez ağır bir tat oluşturursunuz ve bu da içimin ağır olmasını sağlar. Dolayısıyla seçtiğiniz tütün ne kadar kaliteli olsa da istediğiniz keyfi almanız mümkün değildir.

Paket tütünler açık tütün fiyatlarına göre ekonomik sayılmaz. Bunun için tercihiniz eğer ki ekonomik olmasıysa bu durumda açık yani kilo ile almanız tavsiye edilebilir. Bu sayede daha fazla tutunu alarak daha fazla sigara ortaya çıkarabilirsiniz. Tütün sarmak tecrübeyle sabit olduğundan ilk kez tütüne başlıyorsanız bu durumda paket sizin için en doğru tercih olacaktır. Çünkü içine koyacağınız tütün miktarını ancak birkaç deneme sonrasında netleştirebileceğinizden dolayı bu sizde can sıkıntısına neden olabilir.

Bandrollü tütün satışı yapan yerler sigara fiyatlarının artması sonrasında açık tütünleri de bulundurmaya başladılar. Çünkü artık tütünde insanlar kaliteden ziyade ekonomiye odaklanmış durumda. Adıyaman tutunu ise burada kendisini ortaya çıkararak içicilere aslında bandrollü olan bir tütünden hiçbir farkı olmadığı hatta daha lezzetli olduğunu da ispat etmiştir. Tütün paketli olarak satılırken çeşitli aşamalardan geçer ve bu aşamalar ne kadar uzun olursa tutunun de doğallığı bozulmaya başlayacaktır. Bekleme ev saklama koşullarının da kötü olması içilen paket ve bandrollü sigaranın kalitesinin düşmesine neden olacaktır. Açık tütün doğrudan elinize geçeceğinden dolayı uygun şartlarda saklandığında uzun zaman kaliteli bir şekilde bekletilip içilebilir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir