En iyi Tekel Tütünü

Türkiye’de yetiştirilen tütün türleri arasında bulunan en iyi tekel tütünü sitemizde en çok talep edilen ürünler arasındadır.

Türkiye’ de yetiştirilen tütünlere baktığımız da farklı çeşitlerini görebiliyoruz. Bu tütünler genel itibariyle yetiştirilme tarzı olarak sulu ve susuz ürünler olarak değerlendirilebilir. Susuz tütünler genelde ekimi yapıldıktan sonra dokunulmaz ve güneşe bırakılır. Yeteri güneşi aldıktan sonra ise hasadı yapılarak doğrudan tütün fabrikalarına satışları yapılır. Tütün fabrikaları sulanmamış olan bu tütünleri doğrudan işler ve içime hazır hale getirilir. Susuz tütün ile sulu tütün arasında önemli bir fark vardır ve bu farklı sigarayı içerken görebilirsiniz. Susuz tütünleri direk olarak sarıp içtiğiniz zaman dumanı gelmez. Bu da her sigara bağımlısının hoşuna giden bir şey değildir. Çünkü sigara kullanılmasındaki amaçlardan birisi de içerken dumanın gelmesi ve boğazda yaratmış olduğu etkidir.

Tütün fabrikaları 2019 yılında tekel tütünü fiyatlarında önemli bir değişiklik yaptı ve sonrasında sigara fiyatlarında ciddi bir zam yaşandı. Sigara fiyatlarındaki bu artış tütüne olan ilgiyi artırırken tütün satıcıları da insanların en çok talep ettiği Adıyaman tütünü tercih etmeye başladı. Bilindiği üzere bugün piyasa da en iyi tütün olarak tercih ediliyor.

En İyi Tütün Nerenin?

Bu sorunun bariz olarak yanıtı Adıyaman tütünü ve Çelikhan tütünü olarak verilebilir. Çelikhan’da halkın tek geçim kaynağı tütüncülüktür. Bunun için tütün üretim aşamasındayken hasada kadar geçen süre içerisinde doğal olarak üretilir ve hiçbir kimyasal madde kullanılmıyor olmasından dolayı da içimi lezzetlidir. Halkın önemli bölümü geçimini tütün tarlalarından sağlamış olduğu için tutunun yetiştirilmesinde hassas bir şekilde hareket eder.

İnstark Türk sigarası mı, tadı nasıl? 

İnstark tütünü Royal Tabacco’nun İzmir tesislerinde üretilir. Bu sigara hakkında internette çok fazla bilginin yer almıyor olması ise Türk sigarası mı, içimi nasıl? Gibi soruların merak edilmesini sağlamıştır.

İnstark bir Türk tütünüdür ve piyasada 3 çeşidi vardır. Bunlardan ikisi normal boyutlu olanıdır. Boyut olarak slim ve slender arasında bir yerde olurken paketleri standart sigara gibidir. İnstark tütünü diğer tütünler gibi ayrı olarak kilo ile satılır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir