Dökme Tütün

Kaliteli tütün sunan firmamız, en uygun fiyatlar doğrultusunda dökme tütün ihtiyacınızı sağlayarak özellikle tekel tütünü konusunda profesyonel hizmet sağlayacaktır.

Tütün konusunda en kaliteli ürün Adıyaman tütünü ve Çelikhan tütünüdür. Bunun için tütün ihtiyacınız durumunda tercih etmeniz gereken en önemli kalite budur. Tütün sigaranın ham maddesi olarak bilinir ve bağımlılık etkisi yaptığından dolayı sigara içenlerin tütün kullanması gerekir. Zararlı olmasına karşın mutlaka alınması gerektiği düşünüldüğünde en üst kalitenin tercih edilmesi yerinde olacaktır. Dökme tütün, tekel tutunu olarak da bilinir. Bandrollü olarak satışı yapılan bu tütün kilo ya da paket ile alınılabilir.

İçimi hafif orta arasında olan tütünde herhangi bir renk bozukluğu ya da kötü koku oluşmaz. Tütün konusunda eğer seçiminizi ilk kez yapacaksanız içtiğiniz tütünden keyif alabilmeniz için mutlaka uygun şartlarda üretilmiş olmasına ve özellikle belli bölgelerden üretilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekir. Tütün Türkiye’nin birçok şehrinde üretilen bir bitkidir ancak her şehrin tütünü birbirinin aynı kalitesinde değildir. Bu nedenle doğru bir tütün markasını seçerek işe başlamak yerinde olacaktır.

Tütün yaprak halinde üretilmiş olduğu için sigara firmalarına satılır. Dolayısıyla burada markaların kendini gösterdiği şey ise nasıl üretildiği ve nereden alındığı ile alakalı bir durumdur. Yani iyi sigara ile kötü sigara arasındaki fark içim esnasında çok rahat bir şekilde anlaşılabilir. Paket tütünü ele aldığımız da kalite fiyatıyla sabit olduğu gibi aynı zamanda da kilo ile alındığında gerçek tadına erişmek mümkün olabilir.

Tekel Tütünü

Tekel tütünü bandrolsüz ise bu durumda Adıyaman ve Çelikhan karışımı bile birebir aynı olarak üretilmiş olabilir. Katkı içermediğinden doğal yöntemlerle hazırlanan tütünün yaprakları karıştırılarak servis edilir.

Tekel Tütün Dökme Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Tekel tütünü dökme alınırken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şey çok kuru olmamasıdır. Kuru olan bir tütünün içimi sert olduğundan keyif vermeyeceği gibi içim sırasında da zorluk çekebilirsiniz. Koklarken yaprak kokusunu mutlaka hissetmeniz gerekir. İçim sırasında ise tütünün bıraktığı külün renginin beyaz olması gerekir.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir